WARSZTAT FRYWOLITKI / biżuteria frywolitkowa 12, 18, 25 lutego 2017

WARSZTAT FRYWOLITKI biżuteria frywolitkowa 12, 18, 25 lutego 2017

Zapraszamy do Koronczarni na warsztat koronki czółenkowej dla średnio- i zaawansowanych. Będą to trzy 4-godzinne spotkania, których głównymi tematami będą różne sposoby ozdabiania frywolitki koralikami oraz tzw. frywolitka 3D inaczej zwana Ankars.

Terminy spotkań:
12 lutego 2017, godz. 16.00 – 20.00
18 lutego 2017, godz. 10.00 – 14.00
25 lutego 2017, godz. 10.00 – 14.00

Oprócz tego na zajęciach poznamy bezcenne sztuczki techniczne i warsztatowe tricki jakich nie znajdziecie w żadnym podręczniku koronki czółenkowej;) Program może ulec zmianom w zależności od zapotrzebowania uczestników/czek. Prace powstałe podczas zajęć uczestnicy/czki zabierają do domu.

Na warsztat zapraszamy każdego kto wiąże koniec z końcem;), tzn. umie wykonać i łączyć za pomocą czółenka podstawowe elementy koronki: kółka i łuki.

MIEJSCE: Gospodarstwo i pracownia Koronczarnia na Warmii, 25 km od Olsztyna, na kolonii wsi Nowe Kawkowo. Informacje o możliwościach dojazdu zostaną przesłane mailem po wstępnym zgłoszeniu (patrz niżej). Gospodarstwo jest położone w malowniczej okolicy, wyjazd można więc połączyć z wypoczynkiem wśród polodowcowych pagórków, pól i lasów (w najbliższym sąsiedztwie znajdują się przepiękne gospodarstwa agroturystyczne, np. Cegielnia Art, Lawendowe Pole, Moniówka).

PROWADZĄCA: Monika Paśnik-Petryczenko, od 2007 roku prowadzi na Warmii pracownię Koronczarnia. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Ręką Dzieło i Stowarzyszeniem Węgajty realizując artystyczne, edukacyjne i badawcze projekty w zakresie tradycyjnego rękodzieła, muzyki, tańca i teatru. Koronczarnia ma znak jakości Poland/Handmade w kategorii “Frywolitka”.

KOSZT: cykl trzech zajęć: 150 zł. Pojedyncze zajęcia: 60 zł.

ZGŁOSZENIA prosimy przysyłać mailem na adres: kontakt@koronczarnia.pl. Ilość miejsc jest ograniczona. W odpowiedzi na zgłoszenie przyślemy szczegółowe informacje organizacyjne oraz nr konta z prośbą o wpłatę zaliczki, która jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres kontakt@koronczarnia.pl lub dzwonić: 516620088.


Comments are closed.